443261-2017 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Content marketing.
Referensnummer: DU-UPP17-0267
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling:
Landstinget Sörmland och Region Västmanland (köpare) genomför upphandling avseende ramavtal för Content marketing i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget. Denna upphandling avser tjänster av innehållsproduktion – Content marketing för Landstinget Sörmland och Region Västmanland.
Syftet är att utveckla och säkerställa Landstinget Sörmland och Region Västmanlands varumärke, vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom innehållsmarknadsföring, Content marketing de närmaste åren.
Uppdrag inom detta område handlar om att kreera och producera innehållsmarknadsföring som har till syfte att stärka dialogen med målgrupper.
Även uppdrag av taktisk karaktär, kommunikationsinsatser som utgår från redan befintliga strategiska och kreativa plattformar kommer att ingå i denna tjänst.