443307-2018 - PlaneringSverige-Stockholm: Juridiska tjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsmeddelande om direktupphandling av jurist för hyresförhandling
Referensnummer: 114-43796-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Juriststöd för hyresförhandling, grovt uppskattat 10-20 timmar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 40 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79111000 Juridisk rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen