Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Socialt utfallskontrakt för att minska sjukfrånvaro.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Kommuner och Landsting genomför en samordnad upphandling för 4 kommuner. Upphandlingen ämnar resultera i ett socialt utfallskontrakt mellan respektive kommun och anbudslämnande leverantör. SKL annonserar och handlägger upphandlingen men respektive kommun tilldelar sitt eget avtal och är kontraktspart.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Socialt utfallskontrakt – Botkyrka kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85322000 Kommunalt åtgärdsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Socialt Utfallskontrakt – Håbo kommun
Del nr: 2
Socialt Utfallskontrakt – Borås stad
Del nr: 3
Socialt utfallskontrakt – Örnsköldsviks kommun
Del nr: 4
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85322000 Kommunalt åtgärdsprogram