Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2017-Vårdnära servicetjänster.
Referensnummer: KS 2017-587
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311100 Äldreomsorg
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att avlasta omsorgspersonalen anställda på äldreboende och korttishem inom Bodens kommun genom att upphandla vårdnära servicetjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen