Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulttjänster Distribution FV / FK.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande tekniska konsulttjänster distribution fjärrvärme samt fjärrkyla.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 65400000 Andra energikällor – försörjning och distribution, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal gällande tekniska konsulttjänster distribution fjärrvärme samt fjärrkyla. Efterfrågade tjänster är Projektledning, byggledning samt konstruktion.