443489-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildning i THE och UGL
Referensnummer: 015955-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utbildning i THE (The Human Element) och UGL (Utveckling av Grupp och Ledare)
Omfattning
Upphandlingen omfattar två delar, THE- respektive UGL-utbilning. Försäkringskassan avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för THE-ubildning och en leverantör för UGL-utbildning,
Anbud kan lämnas på ett eller bägge utbildningsområdena.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80510000 Specialutbildning, 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen