443528-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Park- och lekplatsutrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Parkmöbler och markutrustning
Referensnummer: KSN-2020-0175
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av parkutrustning, exempelvis bänkar, bord och papperskorgar, för successiva uttag under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen