443531-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Projekteringsledare mark och anläggning, Stora projekt, Norrbotniabanan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekteringsledare mark och anläggning, Stora projekt, Norrbotniabanan
BeskrivningUppdraget är ett konsultuppdrag gällande projekteringsledning vid framtagandet av förfrågningsunderlag/bygghandlingar och förvaltningsdata som omfattar både väg- och järnvägsrelaterade anläggningar och byggnadsverk. Antal resuser: 1 Stationering: Luleå
Intern identifierareKOM-420975
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUppdraget är ett konsultuppdrag gällande projekteringsledning vid framtagandet av förfrågningsunderlag/bygghandlingar och förvaltningsdata som omfattar både väg- och järnvägsrelaterade anläggningar och byggnadsverk.
Intern identifierareProjekteringsledare mark och anläggning, Stora projekt, Norrbotniabanan