Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsförings- och kommunikationstjänster
Referensnummer: EUI 20 002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av marknadsförings- och kommunikationstjänster inom delområdena:
1. Fullserviceuppdrag
2. Produktionsuppdrag
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förendast en del
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 1
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Fullserviceuppdrag
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79340000 Reklam och marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fullserviceuppdrag inom ramen för marknadsföring och kommunikation med syftet att profilera Göteborgs universitet samt öka dess konkurrenskraft såväl nationellt som internationellt.
Del nr: Produktionsuppdrag
Ytterligare CPV-kod(er) 79342000 Marknadsföring
Produktionsuppdrag inom ramen för marknadsföring och kommunikation rörande Göteborgs universitets verksamhetsområden och varumärkesidentitet.