443587-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personalutveckling – Ledarutveckling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLedarutveckling
BeskrivningRegion Gotland ämnar upphandla ett ramavtal med en leverantör som, utifrån Region Gotlands ledarskapsstrategi och nuvarande utbildningsinsatser inom ledarutveckling, ska ta fram och leda utbildningsinsatser med syfte att utbilda och kompetenshöja Region Gotlands chefer. Leverantören ska även ha möjlighet att stödja Region Gotland i utveckling av ledningsgrupper och arbetsgrupper. Upphandlingen omfattar även vid behov utbildningsinsatser inom medarbetarskap.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79633000 Personalutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102814:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80532000 Chefsutbildning