2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll - Burlövs kommun
Beskrivning: Entreprenaden omfattar park- och gatumark samt kommunal fastighetsmark (utemiljön kring kommunala fastigheter som används som skolor, förskolor, äldreboende med mera), där de ingående tjänsterna kan sammanfattas till följande: -Drift (innefattande tillsyn och skötsel) -Avhjälpande underhåll inklusive akuta åtgärder och åtgärder vid - Skadegörelse - Planerat underhåll - Beredskap - Vinterväghållning
Intern identifierare: 2026-06-26
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000