2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategiskt Ramavtal Bygg- och anläggningsarbeten - Framtidens Campus - Luleå
Beskrivning: I Luleå ska under de kommande åren utföras omfattande arbeten på stora delar av Campus. Till detta har Akademiska Hus behov av att upphandla en strategisk partner som ska utföra omfattande arbeten inom, Rivning, anläggning- och byggarbeten. Ramavtalets takvolym är 2 500 MSEK.
Intern identifierare: 25/91
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Ombyggnation av Campus Luleå
Intern identifierare: 1714002
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Samverkansentreprenad
Beskrivning: Byggentreprenadavtal - Luleå
Intern identifierare: 1714003