443785-2016 - ResultatSverige-Karlstad: Hantering av sjukvårdsavfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsavfall.
Referensnummer: UE/160172
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90524200 Hantering av sjukvårdsavfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget i Värmland har upphandlat transport och omhändertagande av sjukvårdsavfall.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Transport och destruktion av sjukvårdsavfall.