Täby kommun och Danderyd kommun genomför en upphandling avseende persontransporter och inbjuder anbudsgivare att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
ANBUDSOMRÅDE A - TÄBY KOMMUN
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar planering och utförande av turbundna och icke turbundna resor för de elever i skolor, personer med funktionsnedsättning samt brukare inom äldreomsorgen som kommunerna beviljat persontransport. Upphandlingen omfattar därutöver tillhandahållande av ett digitalt beställningssystem samt en digital tjänst för resenärerna och, i förekommande fall, deras anhöriga och utsedda kontaktpersoner.
ANBUDSOMRÅDE B - DANDERYDS KOMMUN
Del nr: 2