443924-2020 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Desinfektion, hygien- och hudvårdsprodukter
Referensnummer: 2019-O001572
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av produkter kopplade till områdena desinfektion, hygien och hudvård.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33700000 Hygienartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen