443954-2019 - ResultatSverige-Arvidsjaur: Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster
Referensnummer: UH-2019-75
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaurhem AB inbjuder er härmed att inkomma med anbud avseende denna upphandling beskriven i upphandlingsdokumenten. Ramavtalet omfattar städning av trapphus, entréer, tvättstugor och andra allmänna ytor i Beställarens fastigheter. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) leverantör.
Upphandlingen administreras av upphandlingsenheten vid Arvidsjaur Kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90910000 Städning, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen