443963-2018 - ResultatSverige-Linköping: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallshantering - fraktionerat avfall
Referensnummer: LiU-2018-00145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Linköpings universitet bjuder in till anbudsgivning avseende avfallshantering. Uppdraget omfattar hämtning, lastning och transport (bortforsling), omhändertagande av källsorterat verksamhetsavfall samt i vissa fall hyra av kärl.
Upphandlingen består av två (2) delar. Anbud kan lämnas på ena eller båda delarna av upphandlingen. Varje del kommer att utvärderas separat.
Del A - Hämtställe Linköping/Norrköping
Del B - Hämtställe Lidingö
Ramavtal avses att tecknas med en (1) leverantör per del.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Avfallshatering - fraktionserat aavfall
Del nr: DEL A - Hämtställe Linköping/Norrköping
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar hämtning, lastning och transport (bortforsling), omhändertagande av verksamhetsavfall samt i vissa fall hyra av kärl.
Del nr: DEL B - Hämtställe Lidingö