See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck och däckservice
Beskrivning: Hej Däckleverantör! Upphandlingscenter inbjuder till anbudsgivning gällande Däck och däckservice. Välkommen att lämna anbud i upphandling som avser Beställarens successiva behov av däck, däckservice och förvaring av däck för personbilar, lätta fordon, tunga fordon och entreprenadfordon. Beställarens nuvarande avtal är på väg att gå ut. Väkommen att lämna anbud
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Avesta (Avesta kommun, Avesta Vatten och Avfall AB, Gamla Byn AB, Avesta Industristad AB)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Borlänge (Borlänge kommun, AB Borlänge Energi, AB Stora Tunabyggen, Räddningstjänsten Dala Mitt)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Falun < 3,5 ton (Falu kommun, Falu Energi & Vatten AB, Kopparstaden AB, Räddningstjänsten Dala Mitt)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Falun > 3,5 ton (Falu kommun, Falu Energi & Vatten AB, Kopparstaden AB, Räddningstjänsten Dala Mitt)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hedemora (Hedemora kommun, Hedemora Energi AB, Hedemora kommunfastigheter AB)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Ludvika (Ludvika kommun, Ludvika Kommunfastigheter AB, LudvikaHem AB, Tryggheten i Ludvika, Västerbergslagens utbildningsförbund, Räddningstjänsten Dala Mitt)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Smedjebacken < 3,5 ton (Wessmanbarken Vatten & Återvinning AB)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Smedjebacken > 3,5 ton (Wessmanbarken Vatten & Återvinning AB)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Säter (Säters kommun)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92990:Lot:9