444056-2025 - Resultat
Sverige – Kaffe, te och liknande produkter – Kaffe och te med tillbehör för direktleverans
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKaffe och te med tillbehör för direktleverans
BeskrivningUpphandlingen avser beställarens behov av kaffe och te med tillbehör för direktleverans till beställande enhet enligt ställda krav i detta upphandlingsdokument med bilagor. Efterfrågat sortiment framgår av bilaga 2 anbudsprislista. För att undvika missförstånd vill vi förtydliga att denna upphandling ej avser påfyllningsprodukter för beställarens större kaffemaskiner (hela bönor, mjölkpulver, chokladpulver och liknande maskinpåfyllning) och inte beställningar från beställarens enheter som får leverans av livsmedelsgrossist via samlastningscentral. Beställaren uppskattar den totala inköpsvolymen per år till 3 500 000 SEK.
Intern identifierare2024-106
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15860000 Kaffe, te och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000