444056-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – För utförande av trimningsåtgärder Skåne län
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFör utförande av trimningsåtgärder Skåne län
BeskrivningProjektet innefattar trimningsarbeten inom Trafikverkets befintliga väganläggningar. Åtgärderna inom entreprenaden innefattar till större delen att förbättra trafikflöden och trafiksäkerhet.
Intern identifierareKOM-419311
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFör utförande av trimningsåtgärder Skåne län