444165-2018 - ResultatSverige-Solna: Rörläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RAMAVTAL GÄLLANDE
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231110 Rörläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ramavtalsupphandling för avrop efter behov av schakt- och rörläggningsarbeten för huvudvattenledningar med tillhörande markåterställningsarbeten. Projekten gäller huvudvattenledningar i stål och PE i dimensionsintervallet 400-1200 mm samt tillfälliga vattenledningar under byggtid utförda av PE dimension 315-600 mm.
Se förfrågningsunderlaget för mer information.
Välkomna att lämna anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45232150 Arbeten för vattenledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen