Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ramavtal för entreprenad- och reparationsarbeten - teknikområde 6 Glas
Referensnummer: 202104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44221100 Fönster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetena omfattar:
- Reparationsarbeten t.ex. byte glaspartier/glas, reparation av bef. partier m.m.
- Entreprenader vid mindre om-, till- och nybyggnationer.
- Så kallade ”Funktionsgarantifel”, med vilket avses vissa specificerade fel som innebär avsaknad av funktion
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14820000 Glas, 44221100 Fönster, 45441000 Glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen