SLL har för avsikt att för Karolinska Universitetssjukhusets räkning upphandla navigationsutrustning för endoskopisk sinus och skallbaskirurgi. Navigationsutrustningen är en del av rutinutrustningen vid många av dessa ingrepp och kommer att vara utplacerad på operationssal.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen