2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning socionomer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar bemanningstjänster avseende socialsekreterare, biståndshandläggare, LSS-handläggare, samordnare boenden/placeringar, gruppledare och chefer.
Intern identifierare: KSUH/2025:75
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsupphandling, Bilaga 2 LOU
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85310000 Socialt arbete, 85320000 Socialvård, 85321000 Administration inom socialtjänsten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000