444222-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sollentuna: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem till Sollentuna kommuns Miljö- och hälsoskyddsenheten (MHE).
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sollentuna.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Denna upphandling avser köp och implementering av ett ärendehanteringssystem till Sollentuna kommuns Miljö- och hälsoskyddsenheten (MHE).
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72268000 Tillhandahållande av programvara, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 72300000 Datatjänster
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner