Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Begäran om information RFI - Förmånsportal
Referensnummer: IN-IN20-0073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Sörmland avser att under 2020/2021 upphandla en förmånsportal. Regionen inbjuder härmed till inlämning av RFI-svar avseende kommande upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48219300 Programvara för administration, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen