Officiellt namn: Klippans kommun Postadress: Trädgårdsgatan 12 Ort: Klippan Postnummer: SE-264 38 Land: Sverige Att: Gina Magnusson E-post:gina.magnusson@klippan.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lastbil Klippan.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Klippan.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Klippans kommun behöver ersätta en befintlig tipplastbil med ett ny. Klippans kommun går därför ut med denna anbudsförfrågan. Förfrågan avser ett komplett pris på en lastbil med dumperflak inklusive utrustning enligt specifikation. Befintliga övriga tillbehör bedöms kunna återanvändas. Priset för lastbilen skall vara inklusive offererad utrustning och skall täcka samtliga förutsägbara kostnader.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34140000 Tyngre motorfordon, 34134100 Lastbilar med flak
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.