Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrsystem för gatubelysning
Referensnummer: IT 20.111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212150 Programvaruutvecklingstjänster för industristyrning
II.1.4.
Kort beskrivning
Styrskåp för gatljus i Eskilstuna kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 31682210 Instrumenterings- och styrsystem, 42961000 Manöver- och styrsystem, 48150000 Programvara för industristyrning, 48151000 Datorstyrsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen