444304-2022 - ResultatSverige-Eskilstuna: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitala verktyg för lärande
Referensnummer: MB 20.096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48700000 Verktygsprogram, 48931000 Programvara för utbildning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen