Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende kustvattenkontrollen i Hallands län
Referensnummer: 502-6029-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Kustkontrollprogrammet som har till syfte att årligen göra en bedömning av tillståndet i kustvattnet. Undersökningarna ska ge underlag för beskrivning av förändringar i kustområdet sett i ett längre tidsperspektiv.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90711300 Analys av miljöindikatorer utom för byggprojekt, 90712000 Miljöplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen