Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Från uppdrag: Varselplagg
Referensnummer: A063.422/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35113440 Reflekterande västar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtal omfattar leverans av varselplagg, funktionsbeteckningar och SPT-märkningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 13 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18235400 Västar, 18400000 Specialkläder och tillbehör, 35113440 Reflekterande västar, 35200000 Polisutrustning, 35811200 Polisuniformer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen