44439-2023 - ResultatSverige-Uppsala: Geologisk undersökning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Field crew manning and two seismic sources for three upcoming geo surveys
Referensnummer: UH 2022/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351913 Geologisk undersökning
II.1.4.
Kort beskrivning
Two seismic sources with drivers and manning of the field crew for 3 upcoming projects.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38200000 Geologiska och geofysiska instrument, 71351000 Geologisk, geofysisk och övrig vetenskaplig prospektering, 71351910 Geologi, 71351913 Geologisk undersökning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen