2. Förfarande
Förfarande
Titel: Endoskopidiskdesinfektorer och torkskåp för flexibla endoskop
Beskrivning: Denna upphandling avser 7 st endoskopidiskdesinfektorer inkl utrustningsspecifikt förbrukningsmaterial och 7 st torkskåp för flexibla endoskop för leverans till Region Örebro län, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro och Karlskoga lasarett. Upphandlingen omfattar även option på ytterligare 2 st endoskopidiskdesinfektorer samt 6 st torkskåp för flexibla endoskop till Region Örebro län, Område specialiserad vård, option serviceutbildning, samt option på underhållsavtal.
Intern identifierare: MT 2024-0080-1 / 24RS8860
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000