444513-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediapendlar
Referensnummer: K 2022-5990
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser mediapendlar för ett flertal pågående projekt. Pendlar ska kunna bestyckas med uttag för medicinsk gas, el, nätverk och larmknappar. Pendlar ska vara rörliga i sidled och på höjden.
De ska kunna beställas i olika storlekar baserat på behov.