2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inkassotjänster
Beskrivning: Sollentuna kommun har behov av inkassotjänster. Uppdraget avser inkassotjänster av kundfakturor som ställs ut från Sollentuna kommun. Detta gäller ex. fakturor avseende avgifter för barnomsorg, hemtjänst, kulturskola, förrättning och granskning samt hyror. Under perioden 2026-07-13 - 2026-08-16 kommer inga frågor att besvaras.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79940000 Inkasso
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001