444542-2017 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundanpassade Set.
Referensnummer: VF2016-0169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen:
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2016-0169 Kundanpassade Set.
Upphandlingen avser ramavtal för kundanpassade set som omfattar 158 st. set (produktgrupper) i detta underlag, fler set kan komma senare under avtalsperioden.
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 32 000 000 SEK.
Avtalsperiod:
Avtalets beräknade startdatum: 1.11.2017.
Avtalets beräknade slutdatum: 31.10.2019.
Avtalslängden är 24 månader med möjlighet till 2 st. förlängningsoptioner à 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 32 000 000 SEK. Angivna volymer är uppskattade (blandat historik och prognos), dock kan inga volymer garanteras.
Angivna värden är baserade på nuvarande priser eller snittpris (summan av priset per styck för respektive produktgrupp dividerat med antal produktgrupper) där vi inte har priser idag.