444605-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster i naturreservat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av naturvårdstjänster i skyddade områden m.m.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Länsstyrelsen i Stockholms län avser att upphandla ramavtal för planering och praktiska utförande av naturvårdstjänster i skyddade områden Stockholms län. Upphandlingen genomförs av enheten för ekonomi och upphandling vid Länsstyrelsen i Stockholms län.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
92533000 Tjänster i naturreservat, 90700000 Miljötjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.