Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt av arbetskläder
Referensnummer: 2020/0362-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
VafabMiljö kommunalförbund bjuder härmed in till anbudsgivning avseende tvätteritjänster av kundägda arbetskläder och handdukar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98311100 Tvätthantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen