2. Förfarande
Förfarande
Titel: SR-instrument för klinisk kemi
Beskrivning: Region Värmland har ingått avtal med Triolab AB avseende leverans av automatiserade SR‑instrument inklusive tillhörande förbrukningsmaterial, reservdelar, serviceavtal, support och garantier. Beslutet föregicks av en förhandsinsyn samt ett förhandlat förfarande utan föregående annonsering enligt LOU (2016:1145) 6 kap. 14 § punkt 2.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ContractAwardProject:199:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning