444692-2022 - ResultatSverige-Tierp: Installation av elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster el - styr, data, regler, passage och fiber
Referensnummer: 2022-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Tierps kommunfastigheter ska upphandla hantverkartjänster diverse kategorier åt Tierps kommunkoncern, dvs Tierps kommun, ABTB, TEMAB med dotterbolag och TKAB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42961100 Passerkontrollsystem, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen