444708-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Tjänster avseende fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll utemiljö, 12 verksamhetsfastigheter inom Norrköpings kommun.
Referensnummer: Norrevo 2020/0117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70000000 Tjänster avseende fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll, utemiljö i Norrköping.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70000000 Tjänster avseende fast egendom, 70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen