444716-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Renovering pumpstationer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRenovering pumpstationer
BeskrivningRamavtal för successiva avrop beträffande renoveringar av pumpstationer. Danderyds kommun har ca 10-15 pumpstationer i olika storlekar och renoveringsbehov som planeras att renoveras i det här ramavtalet.
Intern identifierareTN 2024/0828
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45232152 Byggnation av pumpstation, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 45232423 Byggnation av avloppspumpstationer, 45232431 Pumpstation för spillvatten, 45232440 Anläggningsarbeten för avloppsledningar, 50000000 Reparation och underhåll, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000