444759-2026 - Resultat
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Ramavtal Teknisk gransknings- och rådgivningstjänst
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Teknisk gransknings- och rådgivningstjänst
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal för gransknings- och rådgivningstjänster av teknisk karaktär.
Intern identifierare25FMVU174
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ramavtal för gransknings- och rådgivningstjänster av teknisk karaktär. Målet med den tekniska granskningen och rådgivningen är att få en insyn i och kunna göra en bedömning av de tekniska delarna i de underlag som ligger till grund för t.ex. offerter utifrån affärs- och insynsavtal samt vid behov övrig rådgivning.
Intern identifierareRamavtal Teknisk gransknings- och rådgivningstjänst