444812-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Lyft- och hanteringsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Automated Guided vehicle (AGV)
Referensnummer: 2020-O000885
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42410000 Lyft- och hanteringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
The subject of the contract is an AGV-system to be used for transportation in the hospital in Malmö, which is being renovated and expanded. The goods that are to be transported are most consumables avaliable in hospitals such as medical equipment, medicine, laundry, waste, meals, fluids etc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen