444841-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lönehantering – Lönesystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLönesystem
BeskrivningUpphandling av lönesystem som en molntjänst och som är användarvänligt och processorienterat. Med processorienterat system avses ett system där arbetsflöden och funktionalitet är uppbyggda kring verksamhetens processer, från initiering till avslut, och där systemet aktivt stödjer, styr och följer upp dessa processer.
Intern identifierare16392
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareLönesystem