Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Kurser och fältvandringar inom Greppa näringen och Ekologisk produktion.
Referensnummer: 604-4640-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85312320 Rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster till jordbruksföretag inom Landsbygdsprogrammet 2014-2020. Konsulttjänsterna består av gruppaktiviteter inom områdena Greppa Näringen och Ekologisk produktion. Gruppaktiviteterna ska utföras på svenska i Västmanlands län. Gruppaktiviteterna som omfattas av upphandlingen är indelad i olika delområden. Anbud kan lämnas på gruppaktiviteter inom ett eller flera delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kurs Greppa näringen
Del nr: G1-G9
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85312320 Rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kurser Greppa näringen.