Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skannerhårdvara
Referensnummer: RS 2020-06186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38520000 Skannrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Höghastighetsskannrar och mikrofilmskannrar för primärt journalhandlingar och personalakter, med möjlighet till service och underhåll av såväl kommande som befintlig apparatpark.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30124500 Skannertillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen