Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-produkter-2.
Referensnummer: UH-2017-112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal med flera parter och är uppdelad i två avtalsområden, vilka är:
Grupp 1.0= Leverans av AV-utrustning efter beställning samt eventuellt utförande av installationer av utrustningen vid behov.
Grupp 2.0= utförande av korrektiv (reparationer) eller preventiv service av befintlig AV-utrustning som inte täcks av garanti eller är mycket gammal.
För varje avtalsområde antas högst 3 leverantörer och minst 1 leverantör. Omfattningen av upphandlingen i sin helhet beskrivs i anslutande bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
AV-utrustning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 32320000 TV-utrustning och audiovisuell utrustning, 32351300 Tillbehör till audioutrustning, 50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 1.0 = Leverans av AV-utrustning efter beställning samt eventuellt utförande av installationer av utrustningen vid behov.
Grupp 2.0 = utförande av korrektiv (reparationer) eller preventiv service av befintlig AV-utrustning som inte täcks av garanti eller är mycket gammal.
Service och reparationer av AV-utrustning
Del nr: 2