445014-2021 - ResultatSverige-Tumba: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferivaror
Referensnummer: KS/2020:00676
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal för leverans av livsmedelsprodukter i konsumentförpackning till mindre enheter och sällanbeställare inom Botkyrka kommun, via webborder beställningar.
Inledning
Välkommen att lämna anbud på vår upphandling: "Skafferivaror" leverans av livsmedel av konsumentkaraktär till olika mindre enheter inom Botkyrka kommun.
Omfattning
Denna upphandling avser beställningsköp via webbportal och leverans av livsmedel ikonsumentförpackning från stormarknad eller motsvarande. Avsikten är att tillhandahålla/ täcka behovet av livsmedel av konsumentkaraktär till främst mindre enheter som vårdboenden, dagverksamheter m.m.
Här nedan finner du kort information om upphandlingen och hur du gör i de olika stegen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen