2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvätteritjänster
Beskrivning: Denna upphandling avser tvätteritjänster för Halmstads kommuns behov. Upphandlingen omfattar både tvätt och hantering av såväl hyrda som kundägda textilier samt hyra och cirkulation av arbetskläder, plagg och andra textilier.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118616:Lot:1